Edukacja polonistyczna,  Edukacja spo?eczna

Najstarsze polskie miasta

Zacz??o si?! Nauka zdalna w klasach m?odszych powróci?a – jak wcze?niej mia?am ma?o czasu, to teraz mam go jeszcze mniej.  Tym razem zaj?cia zdalne wygl?daj? nieco inaczej, poniewa? ka?dego dnia ??cz? si? z dzie?mi na dwie albo trzy lekcje,  podczas których omawiamy tre?ci z podr?cznika, rozwi?zujemy zadania, quizy, rozmawiamy oraz mo?emy si? zobaczy? i do siebie pomacha?. Przygotowanie zaj?? online wymaga ode mnie ZDECYDOWANIE wi?cej czasu, poniewa? musz? wszystko 2 albo 3 razy przemy?le? –czy to, co sobie zaplanowa?am wyjdzie, czy uda mi si? powiedzie? to co chc?, a do tego dochodz? problemy z sieci?, d?wi?kiem itp. Dodatkowo ogranicza mnie czas – i to co jestem w stanie przeprowadzi? podczas jednej lekcji – teraz zajmuje mi dwie. Po tych lekcjach online jestem wyczerpana, ale si? nie poddaj? i wymy?lam dalej. A jak tam u Was? Zdalnie czy nie? Zm?czone czy pe?ne optymizmu?

Czy te? tak macie, ?e jak jest wolny dzie? to wpadnie Wam do g?owy szalony pomys?, ?eby go przeznaczy? na przygotowywanie si? do pracy? U mnie zdarza si? to bardzo cz?sto, przychodzi do mnie wtedy taka „wena”, gdzie mam milion pomys?ów na minut? – co mog? zrobi?, w jaki sposób ten temat przedstawi? – tak w?a?nie by?o wczoraj – przygotowywa?am si? na lekcje na temat najstarszych miast Polski.

Przygotowa?am dla uczniów prezentacje w Genial.ly – serdecznie zapraszam do ogl?dania i wykorzystania na swoich zaj?ciach!
Interaktywna prezentacja!

Do prezentacji chcia?am jeszcze nagra? legendy, zwi?zane z ka?dym miastem, ale ju? zabrak?o mi czasu.. 😀 Ka?d? legend? przeczyta?am dzieciom podczas spotkania. 🙂

Przesy?am Wam równie? mapk?, która jest w prezentacji do podpisania miast na mapie Polski.

Mi?ego dnia!

A ju? jutro pi?tek!