Edukacja polonistyczna,  Edukacja przyrodnicza,  Edukacja społeczna

Escape room!

Hej!

Miałam dodać ten wpis w weekend, ale nie udało mi się 🙁

Byliście kiedyś w Escape room, tzw. pokoju zagadek? Ja byłam raz.

Jest to forma rozrywki, która polega na rozwiązywaniu zagadek i wydostaniu się z pokoju. Tematyka scenariusza może mieć charakter przygodowy, detektywistyczny czy przerażający. Dlatego wizyta w escape roomie jest ciekawym doświadczeniem.

Kończąc pierwszy moduł związany z programem „Lekturki spod chmurki” Pani Honoraty Szaneckiej oraz książką „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej przygotowałam escape room inspirowany tą książką. Zatytułowałam go „Sięgnij nieba”.

Na uczestników czeka 5 zadań. Po każdym zadaniu uczniowie otrzymają cyfrę, którą należy zapamiętać, by otworzyć sejf. Na końcu czeka niespodzianka – a jaka? To już musicie ją sami odkryć.

Moje dzieci już sejf otworzyły, a gra bardzo im się podobała! Na pewno jest to atrakcyjna metoda na podsumowanie zajęć.

Serdecznie zachęcam Was do wspięcia się po konarach drzewa oraz do spotkania z bocianem.

ESCAPE ROOM – SIĘGNIJ NIEBA

Jestem ciekawa Waszych wrażeń… Dajcie znać, jak Wam się podoba.

A jutro zapraszam do oglądania naszych lapbooków!