Edukacja polonistyczna,  Edukacja przyrodnicza,  Edukacja społeczna

Escape room!

Hej!

Mia?am doda? ten wpis w weekend, ale nie uda?o mi si? 🙁

Byli?cie kiedy? w Escape room, tzw. pokoju zagadek? Ja by?am raz.

Jest to forma rozrywki, ktra polega na rozwi?zywaniu zagadek i wydostaniu si? z pokoju. Tematyka scenariusza mo?e mie? charakter przygodowy, detektywistyczny czy przera?aj?cy. Dlatego wizyta w escape roomie jest ciekawym do?wiadczeniem.

Ko?cz?c pierwszy modu? zwi?zany z programem „Lekturki spod chmurki” Pani Honoraty Szaneckiej oraz ksi??k? „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej przygotowa?am escape room inspirowany t? ksi??k?. Zatytu?owa?am go „Si?gnij nieba”.

Na uczestnikw czeka 5 zada?. Po ka?dym zadaniu uczniowie otrzymaj? cyfr?, ktr? nale?y zapami?ta?, by otworzy? sejf. Na ko?cu czeka niespodzianka – a jaka? To ju? musicie j? sami odkry?.

Moje dzieci ju? sejf otworzy?y, a gra bardzo im si? podoba?a! Na pewno jest to atrakcyjna metoda na podsumowanie zaj??.

Serdecznie zach?cam Was do wspi?cia si? po konarach drzewa oraz do spotkania z bocianem.

ESCAPE ROOM – SI?GNIJ NIEBA

Jestem ciekawa Waszych wra?e?… Dajcie zna?, jak Wam si? podoba.

A jutro zapraszam do ogl?dania naszych lapbookw!