Edukacja matematyczna

Kaboom!

Kaboom! to ?wietna gra doskonal?ca poznane umiej?tno?ci w zakresie dodawania, odejmowania, mno?enia, dzielenia, cz??ci mowy. Jest ?atwa i tania w przygotowaniu! Dzieci j? uwielbiaj?, ja zreszt? te?.

Losujesz, liczysz, a? tu nagle pojawia si? patyczek Kaboom! i oddajesz wszystkie patyczki z powrotem do pude?eczka 🙁 Ale zabawa na tym si? nie ko?czy.

Do zabawy potrzebujesz oko?o 50 patyczkw (lub wi?ksz? ilo?? – wed?ug uznania)- jak je zdoby?? Mo?esz wcina? lody, kupi? w Pepco, lub w aptece. Na ko?cach patyczkw piszemy dzia?ania matematyczne lub cz??ci mowy, a na co pi?tym wyraz KABOOM!

Jak gra? w Kaboom!?

Wrzucamy wszystkie patyczki do pude?eczka dzia?aniem do do?u. Uczniowie kolejno losuj? i podaj? wynik dzia?ania lub cz??? mowy. Je?li odpowied? jest prawid?owa ucze? zostawia patyczek. Je?eli odpowied? jest b??dna to patyczek wk?ada z powrotem do pude?ka i wykonuje dowolne ?wiczenie (np. 3 przysiady).
Je?li wylosuje patyczek z napisem KABOOM! nale?y odda? wszystkie swoje patyczki do puszki. To, ?e patyczki z dzia?aniami wracaj? z powrotem powoduje, i? dzia?ania powtarzaj? si?, co sprawia lepsze utrwalenie materia?u i nieko?cz?c? si? gr?… Czas: oko?o 5 minut na gr?. Pod koniec gry zliczamy patyczki i wygrywa osoba, ktra ma ich najwi?cej.

Oczywi?cie, je?eli nie mamy patyczkw, mo?emy t? gr? zrobi? na papierze, najlepiej technicznym lub p?niej paseczki, karteczki zalaminowa?.

Przygotowa?am dla Was KABOOM! w wersji papierowej z tabliczk? mno?enia i dzielenia, ktr? mo?ecie pobiera?, drukowa? i gra?.

Dzia?ania wybierzcie w poznanym zakresie. A ju? nied?ugo KABOOM! z cz??ciami mowy 🙂

Pami?tajcie, ?eby dzia?ania by?y w?o?one do do?u.

POWODZENIA!