Edukacja matematyczna,  Edukacja polonistyczna,  Edukacja przyrodnicza

Zadaniowy Dzień Ziemi

Cześć!

Jutro Dzień Ziemi i z tej okazji przygotowałam dla Was masę pomocy do wykorzystania.
Moi uczniowie jutro przychodzą ubrani na zielono lub niebiesko i postaramy się z naszych ciał ułożyć piękną Ziemię 🙂 A to co mam dla Was to stacje z zadaniami, których jest 23.

Oto one:

1. Zapisz na swojej karcie datę, kiedy obchodzimy DZIEŃ ZIEMI!
  2. Rozwiąż zagadki i zapisz na karcie swoje odpowiedzi.
  3. Rozwiąż krzyżówkę i zapisz hasło na karcie odpowiedzi.
  4. Ułóż puzzle, za poprawnie wykonane zadanie postaw + na karcie odpowiedzi.
  5. Wymyśl i zapisz na karcie odpowiedzi ekologiczne hasło.
  6. Ułóż wyrazy w kolejności alfabetycznej, po wykonaniu zadania poproś nauczyciela o sprawdzenie, za poprawnie wykonane zadanie postaw + na karcie odpowiedzi.
  7. Wykreśl wszystkie wyrazy z karty pracy, po wykonaniu zadania poproś nauczyciela o sprawdzenie, za poprawnie wykonane zadanie postaw + na karcie odpowiedzi.
  8. Zapisz trzy naturalne źródła energii.
  9. Zapisz trzy przykłady, w jaki sposób należy dbać o środowisko.
  10. Pokoloruj pojemniki na odpady zgodnie z ich przeznaczenie, za poprawnie wykonane zadanie postaw + na karcie odpowiedzi.
  11. Ułóż zdania z rozsypanki wyrazowej i zapisz je na karcie odpowiedzi.
  12. Narysuj EKOLUDKA.
  13. Zapisz 5 skojarzeń z wyrazem ZIEMIA.
  14. Rozwiąż rebusy i zapisz odpowiedzi.
  15. Wybierz czasowniki spośród wyrazów i je zapisz.
  16. Przeczytaj tekst i odpowiedz na pytania do tekstu.
  17. Wymyśl pasujące rymy do podanych wyrazów.
  18. Oblicz działania i zapisz hasło.
  19. Odkoduj i zapisz hasło.
  20. Narysuj według instrukcji.
  21. Zapisz na serduszku, w jaki sposób zamierzasz dbać o swoją Ziemię i przywieś swoje serduszko do Ziemi.
  22. Rozwiąż sudoku, po wykonaniu zadania poproś nauczyciela o sprawdzenie, za poprawnie wykonane zadanie postaw + na karcie odpowiedzi.
  23. Pokoloruj kolorowankę.

Na stolikach dzieci będą mieli karteczki z zadaniami i objaśnieniami, a otrzymają kartę do zapisywania swoich odpowiedzi.

Zachęcam jeszcze do zajrzenia do dawnego postu i skorzystania z prezentacji interaktywnej z okazji Dnia Ziemi. http://zkredawszpilkach.edu.pl/?p=374

Poniżej znajdziecie wszystkie materiały potrzebne do zrealizowania Dnia Ziemi wg stacji.

Dajcie znać czy coś wykorzystacie w swojej pracy 🙂
Miłego dnia!