Edukacja matematyczna,  Edukacja plastyczna,  Edukacja polonistyczna,  Edukacja przyrodnicza,  Edukacja społeczna

Dzień Dziecka w przedszkolu :)

Jak wiecie po powrocie z macierzyńskiego od stycznia jestem w przedszkolu w grupie sześciolatków.

Długo tutaj mnie nie było, ale miejmy nadzieję, że to się zmieni 🙂 tak czy siak, dzisiaj dzielę się z Wami pomysłami na zorganizowanie na szybko Dnia Dziecka w grupie.

W dniu jutrzejszym moje przedszkolaki będą zdobywały odznaki za wykonanie poszczególnych zabaw:

a) odznaka konstruktora (np. dzieci będą budowały dowolną budowlę z różnych klocków dostępnych w sali lub najwyższej wieży z gazet i taśmy)

b) odznaka muzyczna (tutaj będziemy śpiewali piosenki grupowo, natomiast każde dziecko może również zaśpiewać samodzielnie)

c) odznaka taneczna (wykonamy taniec, którego się aktualnie uczymy, ale również tańce dla dzieci dostępne na YT)

d) odznaka umysłowa (do zdobycia tej zagadki przygotowałam dla dzieci różne zagadki słowne, ale może to być układanie puzzli, jakieś łamigłówki itp.)

e) odznaka twórcza (przy tej zabawie wykorzystamy barwniki spożywcze, arkusz białego papieru, płyn do naczyń oraz rurki – będziemy tworzyć pracę z kolorowych baniek mydlanych – będzie to praca w grupach)

f) odznaka cukiernika (zabawimy się w smakoszy najlepszych słodyczy jakie dzieci przyniosły do przedszkola, dla tych co mają więcej czasu można z dziećmi upiec babeczki)

Takie zabawy będą u mnie jutro w sali, a reszta atrakcji na ogrodzie z całą gromadą przedszkolaków 🙂

Poniżej możecie pobrać karty zbierania odznak, jak również odznaki do wręczania, aby mogli przykleić w odpowiednich miejscach oraz dyplom z okazji Dnia Dziecka za świetną zabawę 🙂

Odznaki-Dzien-DzieckaPobierz

A ja wracam do robienia girlandy 🙂 Trzymajcie się ciepło i UDANEGO DNIA DZIECKA!