Edukacja polonistyczna,  Edukacja spoÅ‚eczna

Wakacje od komputera

Oh, d?ugo mnie tu nie by?o, bo ponad miesi?c. Po tych ci??kich, innych, trudnych i wyj?tkowych lekcjach przed komputerem nie marzy?am o niczym innym jak o zamkni?ciu go i nie otwieraniu przez jaki? czas.

Odci??am si? ca?kowicie od komputera, pracy (cho? te? nie do ko?ca, bo chyba jak ka?dy nauczyciel, zawsze gdzie? poszukujemy inspiracji, zastanawiamy si? co w tym roku udoskonali?, czym zaciekawi?, w jakie programy wej??, g?owa paruje od pomys?ów – moja równie? 😀 )… ale spróbowa?am i od 26 czerwca, po spotkaniu online o 10.00 z dzie?mi zamkn??am laptop i dopiero dzisiaj go odpali?am. Upomnia? si?, ?e nale?y zetrze? z niego kurz… ruszy? po woli, ospale… ju? troch? cierpliwo?? traci?am, ?e tek d?ugo mu to zajmuje, ale si? ogarn?? i rozpocz?li?my znowu wspó?gra?. Tak sobie teraz my?l?, ?e chyba przyda?oby si? wyczy?ci? go równie? w ?rodku i przygotowa? miejsce na materia?y do III klasy.

W wakacje mój kalendarz zawodzi – nie wiem jaki jest dzie? tygodnia, a tym bardziej którego dzisiaj mamy, i tym sposobem na pocz?tku wakacji zdarzy?o mi si? zapomnie?, ?e jestem w komisji egzaminacyjnej :O hmm, tylko dlatego, ?e nie wiedzia?am, ?e to ju? ta data! :O

Na szcz??cie wszystko sko?czy?o si? dobrze… o 8.30 otrzyma?am telefon czy pami?tam o egzaminie i ju? za kwadrans by?am gotowa i wpuszcza?am ucznia do sali 😀 czasami dobrze jest mie? samochód i 5 min. do pracy 😀

Wakacje sp?dzam w tym roku na wycieczkach jednodniowych!

A jak Wy sp?dzacie wakacje? Ju? jeste?cie po, czy mo?e s? dopiero przed Wami?

Mam nadziej?, ?e w tym miesi?cu b?d? si? ju? cz??ciej pojawia?a i na bie??co b?d? Was informowa?a o tym, co mam w planach stworzy? na nowy rok szkolny!

Wczoraj otrzyma?am paczk? z papeteri? i zamierzam w tym tygodniu napisa? listy do moich uczniów i im wys?a? 🙂
My?l?, ?e z listu ka?dy si? ucieszy, dodatkowo przypomn? sobie form? pisania listu oraz mo?e b?dzie to zach?ta do napisania w?asnych listów i ich wys?ania. Kto z Was mnie ?ledzi to wie, ?e na temat adresowania i pisania pocztówek i listów mieli?my lekcj? online. 🙂

Ja jestem zachwycona z papeterii, któr? kupi?am, a jak Wam si? podoba?